Aktualności

Yacht Mechanic Simulator zadebiutuje w 2022 r.

Informujemy, że zapowiadana pierwotnie na koniec 2021 roku gra Yacht Mechanic Simulator ukaże się w I kwartale 2022 r. W wyniku rozmów z testerami oraz graczami na targach PGA  zdecydowaliśmy się przesunąć premierę gry, między innymi po to, by dodać nowe mechaniki do gry skierowanej do miłośników tematyki marynistycznej.

 Image Power zdecydowało o przesunięciu daty premiery, aby dostarczyć w pełni dopracowaną i rozbudowaną produkcję. Twórcy zapowiedzieli zwiększenie budżetu wyczekiwanego przez fanów symulatora oraz wdrożenie do niego nowych mechanik. Wprowadzone innowacje mają przełożyć się na lepszą grywalność tytułu oraz wyższe wyniki sprzedaży, co ucieszy nie tylko graczy, ale i inwestorów. Obecnie trwają zaawansowane testy jakościowe gry, a zmiany wprowadzane są na bieżąco.

W trakcie targów Poznań Game Arena dostaliśmy mnóstwo ciepłego i pozytywnego feedbacku od graczy, ale i kilka naprawdę ciekawych sugestii. Między innymi w wyniku tych rozmów planujemy wprowadzić do gry nowe rozwiązania, które uczynią rozgrywkę bardziej emocjonującą. Dajemy sobie parę miesięcy na wdrożenie dodatkowych mechanik, które urozmaicą naprawę jachtów. Oprócz tego chcemy wprowadzić intuicyjny samouczek dla początkujących graczy, a także wskaźnik podpowiadający im, gdzie powinni szukać usterek do naprawy w swoich łodziach. Jednocześnie zwiększyliśmy budżet na produkcję Yacht Mechanic Simulator, co pozwoli zespołowi projektantów rozwinąć pozycję i wprowadzić niezbędne ulepszenia. Nie chcielibyśmy powielić błędów innych firm i przedwcześnie udostępnić grę. Zależy nam na doszlifowaniu produkcji, aby nie zawieść oczekiwań fanów gier symulacyjnych, których jest w Polsce bardzo dużo  powiedział Marcin Zaleński, Creative Director Image Power S.A.

Yacht Mechanic Simulator przeniesie entuzjastów gier video na teren stoczni, gdzie będą przywracać dawny blask podniszczonym jachtom. W swoim warsztacie gracze naprawią pęknięte kadłuby, silniki oraz dokupią nowe części, nie będzie im też obce odkręcanie śrub mocujących silnik. Odrestaurowane łodzie będzie można sprzedawać z zyskiem i zostać milionerem zarządzającym własnym imperium jachtowym. Stopień trudności kolejnych zleceń będzie rósł wprost proporcjonalnie do tempa rozwoju naszego biznesu.

W grze miłośnicy yachtingu dostaną również możliwość wejścia w buty profesjonalnego projektanta statków. Tytuł będzie oferował opcję bogatej aranżacji wnętrz z wykorzystaniem luksusowych materiałów. Cechą charakterystyczną Yacht Mechanic Simulator jest rozbudowany tryb pływania, dzięki któremu gracz będzie mógł przetestować jak wyremontowany jacht zachowuje się na wodzie.

Image Power nieustannie kontynuuje prace nad realizacją planu wydawniczego i dalszym rozwojem portfolio gier video. Niedawno ukazała się zapowiedź kolejnego symulatora poruszającego tematykę marynistyczną – Cruise Ship Manager.

Cechy gry Yacht Mechanic Simulator:

 • Wiele różnorodnych jachtów do naprawy i dekoracji.
 • Realistyczna grafika.
 • Różnorodne mechaniki łatania kadłubów, naprawiania silników i ulepszania nawigacji.
 • Najróżniejsze części, które można albo naprawić samodzielnie, albo kupić nowe.
 • Zbiornik wodny, na którym można przetestować swoje jachty.
 • Tryb kariery z misjami fabularnymi.
 • System aukcyjny.
 • Losowo generowane misje.
 • Możliwość ulepszenia warsztatu i powiększenia floty jachtów.
 • Elementy dekoracyjne, którymi stworzysz zarówno przytulne, jak i luksusowe wnętrza.
 • Narzędzia do malowania i różne materiały do użycia.
 • Niekończąca się zabawa.

 

Trailer gry:

https://www.youtube.com/watch?v=XspLgQvPIJw

Strona gry na Steam:

https://store.steampowered.com/app/1263620/Yacht_Mechanic_Simulator_2021/