Aktualności

Creature Lab od Image Power ukaże się dzisiaj na platformie Steam

Gracze staną się współczesnymi odpowiednikami Dr Frankensteina w Creature Lab i stworzą armię mutantów w unikalnym połączeniu symulatora, horroru oraz humoru.

Warszawa, 14.06.2023 Creature Lab, długo oczekiwany symulator szalonego naukowca od dewelopera i wydawcy Image Power, pojawi się na platformie Steam dzisiaj o 15:00 CEST. Gracze zyskają okazję wcielenia się w role współczesnego Dr Frankensteina i stworzyć armię mutantów stojącą przeciwko miastu pełnym ludzi, którzy odrzucali i wyśmiewali ich naukowe odkrycia. Grę będzie można zakupić także w kilku atrakcyjnych pakietach, zarówno z innymi grami developera, jak i produkcjami Madmind Studio oraz Polyslash.

Creature Lab to dla nas bardzo ważny krok w rozwoju jako studio deweloperskiego. Gra bazuje na nietypowym pomyśle, już docenionym przez graczy, i w naszej opinii spełnia oczekiwania dotyczące możliwości wcielenia się w prawdziwego szalonego naukowca w estetyce retro horroru – powiedział Marcin Zaleński, Prezes Zarządu w Image Power S.A. – Creature Lab z pewnością pokazuje kierunek, w jakim chcemy podążać jako twórcy. Pragniemy oferować oryginalne koncepcje, które prezentują niespotykane wcześniej podejście do popularnych formuł rozgrywki.

 

Po debiucie PC, Creature Lab otrzyma też port na konsole PlayStation, Xbox, oraz Nintendo Switch dzięki przeprowadzonej z sukcesem kampanii Kickstarter.

 

W przypadku zapotrzebowania na klucz recenzencki, prosimy o kontakt na marek@imagepower.pl

W Creature Lab…

  • Szalony naukowiec to Ty – w unikalnym symulatorze z perspektywy pierwszej osoby,
  • Musisz zarządzać swoimi zasobami (ciałami, substancjami chemicznymi, kończynami i mutantami) by Twoja kampania przeciwko miastu przebiegała bez problemów,
  • Planujesz swoje ruchy używając dostarczającej wielu informacji mapy miasta, która pozwala ci obserwować działania wojska, dostępność konkretnych substancji, czy dzielnice posiadające specjalne budynki.
  • Musisz zabłysnąć umiejętnościami stratega, planując misje o różnych celach, a także zapewniając sobie wygraną z siłami wojskowymi,
  • Jesteś odkrywcą niezliczonych eliksirów i mutagenów, którym jako prawdziwy pionier możesz nadawać nazwy,
  • Rozwijasz swoją armię mutantów, wymieniając ich kończyny na bardziej wyspecjalizowane oraz wzmacniając je, by zyskały nowe umiejętności,
  • Śledzisz wskaźniki paniki i dochodzenia, by Twoja kryjówka pozostała nieodkryta,
  • Przyjmujesz specjalne zadania od podziemnych organizacji z Dark Webu, co pozwala Ci zdobyć więcej zasobów oraz specjalne tokeny,
  • Używasz tokenów, by zyskać unikalne jednorazowe efekty obejmujące całą dzielnicę (od zmniejszenia paska dochodzenia do usunięcia wojska z dzielnicy).

 

O GRZE

W Creature Lab jesteś szaleńcem… Tak bardzo szalonym, jak szalony może być tylko naprawdę szalony naukowiec;). Lata badań, lata odważnych publikacji… i nic. Twoje oszałamiające odkrycia naukowe nie zrobiły na nikim wrażenia. A zatem kończysz tak, jak zazwyczaj kończą obłąkani ludzie – samotny i pełen złości na świat. Nareszcie zrozumiałeś, że jedynym wyjściem jest zmuszenie ich do słuchania. Zapłacą za swoją ignorancję…. 

W Creature Lab wcielasz się więc w postać naukowego geniusza z bardzo swawolnym podejściem do restrykcyjnych metod naukowych i procedur. Ze względu na kompletnie nielegalny charakter Twoich eksperymentów, musisz dobrze zabezpieczyć swoje laboratorium przed ciekawskimi. Wszystko po to, by móc bez skrępowania przeprowadzać eksperymenty, tworzyć odrażające kreatury, amputować ich kończyny oraz tworzyć nowe na podstawie analizy DNA.