Aktualności

Image Power zapowiada Offroad Mechanic Simulator, grę z rodziny Car Mechanic Simulator

Twórca i wydawca gier komputerowych, Image Power S.A., właśnie zapowiedział poszerzenie swojego portfolio o nową pozycję – Offroad Mechanic Simulator. Produkcja tworzona jest wspólnie z PlayWay S.A.

Image Power S.A. konsekwentnie realizuje strategię tworzenia gier w oparciu o swoje pasje. Do gier o tematyce jachtowej i łuczniczej dołącza Offroad Mechanic Simulator – produkcja, w której gracze będą mogli modyfikować, naprawiać i ulepszać swoje samochody terenowe, aby później sprawdzić je w boju. Twórcy kładą szczególny nacisk na wierne odwzorowanie fizyki poszczególnych części – każdy zmieniony element będzie miał przełożenie na ruch samochodu w terenie.

Zobacz zwiastun Offroad Mechanic Simulator:

Offroad Mechanic Simulator przenosi znane i sprawdzone mechaniki z gry Car Mechanic Simulator do świata pojazdów terenowych. Ze względu na rozmiar i tematykę produkcji, tytuł powstaje przy aktywnym udziale spółki PlayWay S.A.

Offroad Mechanic Simulator dołącza tym samym do grupy gier z portfolio Image Power S.A., które są w fazie pełnej produkcji. Należą do niej również Dieselpunk WarsYacht Mechanic Simulator oraz Ambulance Simulator. Takie działanie stanowi wyjątek w Grupie PlayWay. Standardowa procedura polega na zapowiedzi gry jako “pre-produkcji”, a po osiągnięciu odpowiedniego poziomu zainteresowania ze strony graczy (liczby zapisów na tzw. wishlist na platformie Steam), przejściu do fazy produkcji.

Rok 2020 będzie dla spółki ciekawy nie tylko ze względu na ogłoszone zapowiedzi. Wkrótce będzie miała miejsce pierwsza premiera gry – Dieselpunk Wars oraz rozpocznie się procedura wejścia na NewConnect, które planowane jest na przełom 2020 i 2021 roku. Spółka już teraz wyceniana jest na ok. 30 milionów złotych.