Aktualności

Przesunięcie daty premiery Creature Lab

Zarząd Spółki Image Power podjął dziś decyzję o przesunięciu daty premiery gry Creature Lab w wersji na PC na dzień 19 stycznia 2023 r.

Pierwotnie premiera miała odbyć się 17 listopada 2022 r., jednakże z uwagi na kilka czynników strategicznych postanowiliśmy zmienić datę wydania Gry.

Przede wszystkim potrzebujemy więcej czasu, by wprowadzić nowe rozwiązania gameplayowe, na które zespół developerski zdecydował się po zaawansowanych testach zewnętrznych. W Creature Lab w ostatnich miesiącach pojawiło się sporo innowacyjnych mechanik gameplayowych mających na celu zwiększenie atrakcyjności gry – poprawne przetestowanie ich wymaga czasu.

Równie ważnym powodem jest potrzeba przeprowadzenia pełnej kampanii marketingowej, która wymaga wersji preview gry dla influencerów – uznaliśmy, że w przypadku daty 17 listopada, kampania zostałaby zbytnio skondensowana i skrócona, co mogłoby zaszkodzić sprzedaży gry. Ponieważ współpracujemy z zagranicznymi agencjami PR/marketing, zapadła decyzja by lepiej wykorzystać potencjał tej współpracy.

Ostatnim z powodów przesunięcia jest ponowna ocena potencjału rynkowego premiery w listopadzie. Druga połowa stycznia wydaje się znacznie lepszym momentem na wydanie gry. Listopad, który tradycyjnie – uważany w branży gamedev za część okresu przedświątecznego – wiąże się z premierami gier AAA i szeroko rozumianych blockbusterów od największych globalnych wydawców. W zderzeniu z tymi premierami, nowe IP jakim jest Creature Lab mogłoby znacznie stracić na widoczności. Z tej perspektywy wydanie gry w drugiej połowie stycznia wydaje się znacznie lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem, przy jednoczesnym braku znacznego zwiększenia kosztów produkcji.