Aktualności

Zmiany w zarządzie Image Power. Łukasz Mach złożył rezygnację z funkcji prezesa

Łukasz Mach złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki ze skutkiem na 30 listopada 2022 r. Jego obowiązki przejmie dotychczasowy przewodniczący rady nadzorczej, Marcin Zaleński, jednocześnie największy akcjonariusz spółki.

Na mocy porozumienia zawartego między dotychczasowymi członkami zarządu, Łukasz Mach przekazał swoje operacyjne obowiązki w ręce Marcina Zaleńskiego oraz Piotra Figarskiego, wiceprezesa Image Power, z którym wspólnie prowadził spółkę przez ostatni rok.

– Dziękuję zespołowi Image Power SA za niepowtarzalną przygodę oraz ciekawe projekty, które miałem okazję prowadzić. Jestem przekonany, że nadchodzące premiery okażą się dużymi sukcesami. Praca w Image Power S.A. była dla mnie również niepowtarzalną okazją do zmierzenia się innym segmentem rynku niż ten, z którego się branżowo wywodzę. W planach mam realizację innych planów, pozostaję jednak w bliskich relacjach z obecnym zarządem, któremu życzę powodzenia – powiedział Mach.

Nowym prezesem spółki został Marcin Zaleński, który dotychczas pełnił rolę przewodniczącego rady nadzorczej i dyrektora kreatywmego.

– Dziękuję Łukaszowi za jego pracę na rzecz Image Power. Cieszę się, że mogliśmy korzystać z jego doświadczenia w czasie produkcji i promocji mocnych premier zapowiedzianych na I i II kwartał 2023 roku. Będą to kolejno trzy ważne dla nas gry, Creature Lab, Cruise Ship Manager oraz Offroad Mechanic Simulator. Plany rozwoju pozostają ambitne, a ich centralnym punktem jest głośny projekt Haunted House Renovator zapowiedziany na 2024 rok – powiedział Zaleński.

Łukasz Mach pozostaje związany ze spółką w charakterze konsultanta oraz będzie ją wspierał jako Doradca Zarządu. Jednocześnie, nowym przewodniczącym rady nadzorczej zostaje dr Rafał Janik, a do rady nadzorczej dołączyła Marlena Wieteska, specjalistka z dziedziny marketingu i rozwoju StartUpów.

Image Power skupia się głównie na produkcji symulatorów oraz niskobudżetowych produkcjach autorskich. Studio zadebiutowało na NewConnect w kwietniu 2021 r. Jednym z głównych akcjonariuszy spółki jest grupa PlayWay.