Aktualności

Stockwatch i FXMAG o planach Image Power

2020 to intensywny rok dla Image Power. 5 już powstających gier i kolejne 5 w pre-produkcji to duże wyzwanie, co zauważają media giełdowe i finansowe.

– Image Power planuje wejście na rynek regulowany NewConnect na przełomie 2020/2021 czytamy na FXMAG.pl. Już w 2019 roku 25,93% jej akcji z serii B nabyła notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych spółka Playway. Krótko później większość emisji serii C nabyli dotychczasowi akcjonariusze, a emisję serii D w kwocie miliona złotych dwóch akcjonariuszy, w tym firma inwestycyjna z Gdańska.

Najważniejszą grą dla spółki jest Yacht Mechanic Simulator. Stockwatch.pl cytuje wiceprezesa zarządu Image Power, Marcina Zaleńskiego:

– Jestem fanem jachtów i uważam, że niesamowicie jest przenosić swoje hobby na język gier. Uważamy, że przed tym tytułem rysuje się świetna przyszłość – Polska jest drugim na świecie producentem jachtów (wyprzedzają nas tylko Stany Zjednoczone) do 9 metrów. Według ostatnich branżowych danych jachtingiem interesuje się w samej tylko Polsce aż 800 tysięcy ludzi, co pokazuje skalę potencjalnie zainteresowanych na całym świecie .

Jedną z już tworzonych gier jest też Dieselpunk Wars, który zebrał część finansowania na Kickstarterze. Marcin Zaleński:

– W 2020 roku chcemy wydać Dieselpunk Wars na PC oraz Nintendo Switch. Pracujemy również nad wydajnością naszej produkcji, by nie była to nasza jedyna tegoroczna premiera. Wciąż rozwijamy i rozbudowujemy nasze zespoły w Warszawie, Katowicach i Łodzi. Nie zapominamy o Kickstarterze, gdzie chcemy się pojawić jeszcze przy dwóch kampaniach.

Pozostaje już powstające produkcje to Dirty Jobs Simulator, Gaming Constructor Simulator i Archer: The Witch’s Wrath.